YETKİNLİKLERİMİZ

Modern savunma ve havacılık projelerinin metalik yapısal parçalarının üretimi için gereken üretim süreçlerini çatısı altında barındıran KPA, müşterilerine entegre çözümler sunabilmek için yaptığı yatırımlarla, Talaşlı Üretim, Özel Süreçler, Alt Montaj ve AR-GE faaliyetleriyle hizmet vermekte, daha fazlası için de hazır beklemektedir.

TALAŞLI ÜRETİM

1mm den 15 metreye kadar geniş bir ölçekte, en ileri üretim yetkinliği. Talaşlı üretim ile parça işleme konusunda müşterilerine sınırsız çözümler sunan, ürettiği parçaların arkasında duran ve sürekli iyileştirmenin önemine bilen KPA, hassas işlemede son teknoloji makine parkını kullanmaktadır. KPA’ nın talaşlı üretim yeteneği,  müşteriler için her zaman tercih sebebi olmuştur.

Detaylı Bilgi

ÖZEL SÜREÇLER: YÜZEY İŞLEM, ISIL İŞLEM

Metalik parçaların özelliklerinin ömürleri boyunca korunması, havacılık sektörünü için en hassas konulardandır. Müşterilerine, kullanıma hazır son ürünler sunabilmeyi hedefleyen KPA, özel süreçler için modern ve büyük ölçekli yatırımlar gerçekleştirerek, süreçlerini bütünleştirmiştir. OEM üreticilerin gereksinimlerine uygun yüzey işlem, ısıl işlem, shot peening, tahribatsız muayene tesisleri ile KPA çatısı altında metalik parçaların tüm süreçleri karşılanmaktadır.

Detaylı Bilgi

ALT MONTAJ

Basit bağlayıcı montajından, bütün bir yapı bölümü montajına varan ölçekte havacılık alt-montaj işlemleri KPA tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Binlerce farklı parça, onlarca farklı program, tamamı onaylı süreç yetkinlikleri. Alt-montaj Yalın üretim ilkeleri ile şekillendirilmiş modern tesis, geniş uygulama çeşidi ve müşteri ihtiyaçlarına çevik yanıtlar verebilen organizasyonuyla, yerli ve yabancı havacılık projelerinin önemli bir destekçisi.

Detaylı Bilgi

AR & GE

Havacılık sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübesini yenilik ve tasarım tutkusuyla birleştiren KPA, AR&GE departmanı bünyesinde tasarım faaliyetleri yürütmektedir. Yerli havacılık ve savunma projelerinin tasarım ihtiyaçları konusunda, yetkin ve donanımlı çalışanlarıyla çözümler sunmaktadır.

Detaylı Bilgi

PRES & KALIP

KPA havacılık alanında uzmanlaşırken, başlangıç yetenekleri olan Pres ve Kalıp sektörüne yönelik yeteneklerini Küçükpazarlı markası altında muhafaza edilmeye devam ediyor. Ağırlıklı olarak otomativ, inşaat, savunma sanayine mamül ve yarımamül üreten tesisler, uzun yıllardır müşterileri ile güven tesisini sağlayacak şekilde çalışmaları sürdürüyor.

Detaylı Bilgi