HAKKIMIZDA

Yarım asır önce, Ankara’da hedefleri olan iki ustanın öncülüğünde kalıp üretimiyle yolculuğuna başlayan KPA, kurulduğu ilk günden bu yana, yenilikçilik ilkesi ve özverisiyle Savunma Sanayii’nde hassas ve kritik parçaların üretimini başarıyla gerçekleştirerek her yeni gün yeni başarıların kapısını araladı.

450+

Çalışan Sayısı

1 milyon

Yıllık Satış Adedi

60 bin m²

Tesis Alanı

21

Farklı Program

Günümüzde havacılık ve savunma sektöründe faaliyet gösteren şirket, üstlendiği karmaşık projelerde müşteri isterlerini her zaman başarıyla yerine getirerek, sektörde güven tesis eden yerini sağlamlaştırdı.

KPA bugün Ankara’da 8 farklı yerleşkesinde, toplam 60000m2’lik dev bir alanda tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyor. 16 farklı havacılık projesinde yapısal ve kritik parça sınıfında olan ve dünya çapında çok az sayıda firmanın üretebildiği parçalar da dahil olmak üzere binlerce farklı parçanın üretimini başarıyla gerçekleştiren KPA,  yılda toplam 1 milyonun üzerinde parçanın sevkiyatını gerçekleştiriyor. Yarım asır önce başladığı yolculuğunu bugün 500’e yakın çalışanı ve onlarca iş ortağıyla sürdürüyor.

Projelerini yüksek kalite anlayışında sürdüren KPA, tasarımdan üretime kadar kapsamlı çalışmalarını alanlarında uzman, genç ve dinamik ekibiyle yürütüyor ve büyük ölçekli makine yatırımları ile müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünleri kısa sürelerde sunuyor. Geliştirdiği akılcı ve yenilikçi çözümlerle sektöre yön veren KPA,  müşteri memnuniyetini ön planda tutarak tedarik zincirinden satışa ve satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada mükemmellik için çalışıyor, müşterilerinin maliyet etkin yollarla hedeflerine ulaşmalarında stratejik ortak olma anlayışını benimseyerek, müşterilerinin büyük ve güvenilir destekçisi olmanın haklı gururunu yaşıyor.