Heroux Devtek Ziyareti

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2021, 11:33

Héroux-Devtek Inc., havacılık sektörü için iniş takımı ve çalıştırma sistemleri ve bileşenlerinin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, entegrasyonu, test edilmesi ve onarımı ve revizyonu konusunda uzmanlaşmış Kanada merkezli uluslararası bir şirkettir. Şirket, havacılık pazarının hem ticari hem de askeri sektörlerini tedarik eden dünya çapında üçüncü en büyük iniş takımı şirketidir. Şirket ayrıca hava radarı, elektro-optik sistemler ve uçak kontrolleri tedarikçileri için hidrolik sistemler, sıvı filtreleme sistemleri, elektronik muhafazalar, ısı eşanjörleri ve kabinleri üretmektedir.

Dünya’nın havacılık sektöründe öncü şirketlerinden olan Héroux-Devtek Inc., şirketimizi ziyaret etmişlerdir. Ziyaret yaklaşık olarak 1 gün sürmüştür. Ziyaret sırasında firmamızı gözlemleme şansı edinen Héroux-Devtek Inc., bizi kendileri için bir çözüm ortağı olarak görmektedirler.

KPA olarak Héroux-Devtek Inc., firması ile ilk olarak TAI’nin TFX projesine ait yapılan görüşmelerde iletişime geçilmişti. Görüşmeden sonra şirket bilgileri firma ile paylaşılmıştı. Héroux-Devtek Inc., firması daha sonra bizlerle iletişime geçerek Türkiye’ye gelmek istediklerini, bizleri ziyaret etmek istediklerini dile getirdiler. Bizler de KPA olarak böylesine büyük bir firmanın bizleri ziyaret etmesinden dolayı büyük bir gurur yaşadık. Ankara’da sadece KPA’yı ziyaret edip programlarına İstanbul’da devam etmişlerdir.

Héroux-Devtek Inc., firmasından ziyarete 3 yetkili katılmıştır. Firmamızı temsilen ise; Taha KÜÇÜKPAZARLI, Ebru KÜÇÜKPAZARLI, SEVİL KÜÇÜKPAZARLI, Mahir TOSUN, Halis TEKGÖZ, Emre ARIOĞLU, Utku ŞAHAN, Selçuk YILMAZ, Mert ÖZCAN ÖZTÜRK, Çağla KALAYCI, Yunus Emre GÜNEY katılmıştır.

Ziyaretin başlangıcında Taha KÜÇÜKPAZARLI tarafından KPA şirket sunumu gerçekleştirilmiştir. Yapılan görüşme esnasında KPA olarak çözüm ortağı olma potansiyelimizden, yaptığımız projelerden, makine kapasitelerimizden ve yetkin personelimizden bahsedilmiştir. Ardından sırasıyla; Avar, Osmanlı, Montaj, Hammadde Depo ve ARGE merkezlerine ziyaretler gerçekleştiril-miş, yetkinlik ve kabiliyetlerimiz gösterilmiştir.
Toplantı sonucunda Héroux-Devtek Inc., firması memnuniyetini dile getirerek olası iş paketlerin-de bizlerin de aktif rol oynamak istediğini fark etmişlerdir. Umarız ki ilerleyen dönemlerde böyle büyük bir firma ile çalışmalarımız başlar ve daha da ileriye taşınarak yurt dışında da adımızdan daha fazla söz ettirebiliriz.

Gün sonunda kapanış toplantısı gerçekleştirilerek izlenimler, beklentiler, potansiyel iş projeleri konuşulmuş ve ziyaretcilerimiz uğurlanmıştır.