Boeing Ziyaretleri

Yayınlanma Tarihi: 18 Mart 2021, 11:20

U.S. Boeing (The Boeing Company), dünyanın en büyük sivil ve askeri uçak ve helikopter üreticilerinden bir tanesidir. William Edward Boeing tarafından 1916 yılında ABD’nin Washington eyaletinde kurulmuştur.

Boeing, ayrıca helikopter, elektronik ve savunma sistemleri, füzeler, uydular, fırlatma araçları ve ileri bilgi ve muhabere sistemleri tasarlamakta ve üretmektedir. NASA’nın ana servis sağlayıcılarından biri olarak Boeing, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun ana yüklenicisidir. Şirket, aynı zamanda birçok askeri ve ticari havayolu destek hizmeti de sunmaktadır. Boeing, 150 ülkedeki müşterisine ürün ve destek hizmeti sağlamakta olup, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) en büyük ihracatçılarından biridir.

Boeing, uzay ve havacılık alanında uzun yıllara dayanan liderlik ve yenilikçilik geleneğine sahiptir ve ortaya çıkan müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürün yelpazesini ve sunduğu hizmetleri genişletmeye devam etmektedir. Şirketin geniş kabiliyet alanı içinde; ticari uçak ailemiz için yeni ve daha etkin üyeler geliştirilmesi, network merkezli operasyonlar ile askeri platformların, savunma sistemlerinin ve savaş uçaklarının entegrasyonu, işletme birimlerine uzanan ileri teknoloji çözümler üretilmesi, uçakların elektronik veri aktarım kabiliyetiyle donatılması, hareketli platformlarla bağlantı sağlanması ve müşterilerimiz için finansal çözümler üretilmesi yer almaktadır.

Merkezi Chicago’da bulunan Boeing, ABD ve 65’in üzerinde ülkede dünyanın en çeşitli, yetenekli ve yenilikçi işgücünü temsil eden 153.000’in üzerinde kişiyi istihdam etmektedir. Şirketimiz aynı zamanda dünya çapındaki tedarikçilerinde çalışan yüzbinlerce kişinin yeteneklerinden de faydalanmaktadır.

Şirketimiz, Boeing Company tarafından farklı tarihlerde ve farklı ziyaretçiler tarafından 3 kez ziyaret edilmiştir. Şirketimiz bütün sorumlu personeli ile toplantılarda hazır bulunmuştur. Ziyaretler, toplantı odasında gerçekleştirilen şirket sunumu ile başlamıştır. Ardından sırasıyla, Avar, Osmanlı, Malzeme Depo, Montaj tesislerimiz misafilere gezdirilmiştir. Saha gezilerinin ardından toplantı odasında müşterinin KPA’dan beklentileri üzerine istişareler gerçekleştirilmiş ve sorular, ilgili personellerimiz tarafından cevaplanmıştır. Boeing Company ile direkt çalışmak adına gerçekleştirilen bu ziyaretler şirketimiz adına oldukça verimli gerçekleşmiştir. İlerleyen süreçlerde, Boeing Company’nin kendi iç süreçlerinde, firmamızın değerlendirmesi tamamlandıktan sonra yeni toplantı ve denetimler gerçekleştirilecektir.