KPA Sunum (İndirme)
İndir
KPA Katalog (İndirme)
İndir
KPA Şirketleri
KPA Kalıp

1975 yılında kurulan Küçükpazarlı’nın başlangıcından beri değişmeden çalışmalarını sürdüren bölümdür. Kalıp tasarımı ve üretimi için hassas kabiliyetlere sahiptir. Çalışan sayısı 25’tir. 5 eksenli ve hassas tezgahları ile havacılık ve savunma sanayine yönelik özel parçalar üretmektedir. ISO 9001 sertifikasına sahiptir.

Kalıp
KPA İmalat

1994 yılında kurulan Küçükpazarlı İmalat Bölümü, sac-metal, kesme, şekillendirme, kaynakla birleştirme ve montaj işleri yapmaktadır. Kabiliyet olarak değişik tonajlarda mekanik ve hidrolik presler mevcuttur. İnşaat, tünel kalıp sektörüne yönelik ürünleri vardır.

İmalat
KPA Montaj

“2012 yılında 4 personel ile başlanılan montaj prosesleri 2016 yılında 47 kişilik kadrosu ile BOEING projesi için yıllık 175.000 adet kapasiteye ulaşmış ve büyümesini hızla devam ettirmektedir. Sahip olduğu yeteneklerine her geçen gün yenilerini ekleyen KPA Montaj Bölümü, 2017 yılında 10.000m2 alan üzerine 6.500 m2’lik kapalı alana sahip, yeni tesisinde hizmet vermeye devam edecektir. Yakın vadede AIRBUS ve SIKORSKY projelerini de bünyesinde bulundurmayı hedeflemektedir.

2016 Nisan ayında gerçekleştirilen AIRBUS montaj denetimi başarıyla tamamlanmış, tespit edilen bulgular ivedilikle cevaplanmış ve AIRBUS-ASSY kalifikasyon süreci tamamlanmıştır. Yeni montaj tesisi tamamlanınca bünyesinde AIRBUS projesine ait alt montaj kabiliyetlerine yönelik hizmetlerine başlayacaktır.